O White Sage

White Sage, neboli v překladu bílá šalvěj, je rostlina, která v životě severoamerických indiánů hraje nenahraditelnou roli. Její účinky využívají během rituálů potní chýše, vykuřování obydlí a také dým bílé šalvěje odpuzuje hmyz a má dezinfekční účinky. Je to velmi spirituelní bylina. Z těchto důvodů má také v mém životě své místo. Dokonce je pro mě natolik vzácná, že jsem po ní pojmenovala svou módní značku. Asi jsem byla v minulém životě indián😊.

Indiánská legenda vypráví, že bílá šalvěj získala svou stříbrnou barvu tehdy, když chudá dívka chtěla prosit o pomoc Bílou bizonici, ale na oltář neměla nic jiného než plevel z okraje cesty. Díky čisté a silné víře této dívky se hnědé byliny na oltáři zbarvily překrásnou stříbrnou barvou.

Rituál při čistění prostoru bílou šalvějí: Svazeček sušených listů na konci zapalte a nechte rozhořet. Plamen sfoukněte a nechte pouze doutnat. Kolem vás se rozline výrazná specifická vůně. Doutnající konec můžete kdykoli ustřihnout a zbylou bylinu nechat na příště.

Při propojování lásky k módě a přírodě vznikla White Sage. I když je pro mnohé lidi důležitá kvalitní strava a čím dál tím více i organická kosmetika, stále nakupujeme oblečení v řetězcích, kde je sice móda dle posledních trendů, občas se najde také lněný kousek, ale výrobní podmínky, ve kterých bylo oblečení ušito, si dokážeme představit. Oblečení které putovalo přes půl světa a jehož cena je i přes to stále velmi nízká, nemohlo adekvátně ohodnotit svého ,,výrobce“. Také já jsem často takto nakupovala, protože pokud jsem chtěla vypadat žensky a elegantně, nemohla jsem hledat oblečení z organických materiálů na středověkých trzích. Stejně tak důležité jako to, co konzumujeme, je to, co nosíme a v čem pereme. Proto jsem si nechala na výběru textilií velmi záležet. Ale nejen na kvalitě látek, přírodních barev, ale také na lokální tvorbě a dodavatelích z EU. Vznikla tak kolekce, u které nebude třeba volit mezi ženským střihem a kvalitou textilu. Protože to je u White Sage jistota. První kolekce nabízí bio bavlnu a konopí, později přibude také len a bio hedvábí.